Rekonstrukce bytového jádra Praha

Rekonstrukce bytového jádra Praha

Zná ho každý, kdo někdy bydlel v panelovém domě – bytové jádro. Umakartová konstrukce koupelny a toalety, která byla součástí většiny nově postavených československých bytů více než tři desetiletí. Měla své výhody – především nízkou cenu, velkou rychlost montáže a nízké nároky na prostor. Ty byly dané jednoduchou konstrukcí – „stěna“ bytového jádra byla totiž tvořena polystyrenem, potaženým papírem a tvrzený pryskyřicí. Není těžké si představit řadu nevýhod, která s „papírovou“ konstrukcí bytových jader souvisí. Papír přitahuje vlhkost, což je při využití bytového jádra jako koupelny velmi nepříjemné. Stejně tak izolační schopnosti umakartového jádra jsou v podstatě nulové. V neposlední řadě je umakart velmi neestetický ve srovnání s dlaždicemi. Hnědý prostor působí stísněněji než srovnatelně velká moderní koupelna.

Bytů s umakartovým jádrem vznikl více než milion, dnes už však velká část z nich přešlo rekonstrukcí bytového jádra a svým uživatelům nabízí pohodlí a kvalitu moderní dlaždicové koupelny. Pokud ve Vašem bytě stále máte staré jádro, nejspíš už nastal nejvyšší čas na rekonstrukci bytového jádra. A FIX Servis Vám zaručuje, že rekonstrukce nebude zdlouhavá ani příliš drahá.

Jednatel FIX Servisu Vojtěch Šiška a celý náš tým totiž má s rekonstrukcemi bytů a bytových jader mnohaleté zkušenosti, už jsme provedli desítky úspěšných rekonstrukcí bytových jader. Rekonstrukce bytového jádra provádíme především v Praze a okolí, ale můžeme za Vámi přijet po celé České republice.

P1240925

Dokážeme přesně odhadnout, jak dlouho bude rekonstrukce trvat a kolik bude stát. Zaměstnáváme jen schopné řemeslníky z Česka, kteří se mají praxi. Každý je specialistou na svůj obor (elektrikář, instalatér apod.), nehrozí Vám, že bychom poslali jednoho řemeslníka, který všemu rozumí „tak trochu.“ Každému projektu je navíc přidělený vedoucí, který na všechny práce dohlíží a informuje Vás o jejich průběhu. Také víme, že jakékoli stavební práce na Vašem bytu nemusí potěšit Vaše sousedy. Proto nenecháváme ve společných prostorech žádný nepořádek a omezujeme hlučné práce na dobu, kdy je většina bytů prázdných.

Jaký je postup v případě rekonstrukce bytového jádra?

  1. Pošlete nám nezávaznou poptávku. Během dne se ozveme a domluvíme si s Vámi schůzku. Můžete také zavolat, je to nejrychlejší.
  2. Prohlédneme si Váš byt. Přestože byla bytová jádra poměrně uniformní, i mezi nimi existují rozdíly. Proto musíme jádro vidět naživo. Je také vhodné, abychom věděli, jaké materiály máme doporučit vzhledem ke zbytku bytu.
  3. Zvolíte si použité materiály. Stavební materiály mají různou kvalitu a cenu. Doporučíme Vám ideální řešení, které nebude ani předražené, ani nekvalitní.
  4. Zpracujeme cenovou nabídku. Z naší kalkulace přehledně uvidíte, kolik za kterou položku zaplatíte.
  5. Podepíšeme spolu smlouvu. Ve smlouvě o dílo najdete kromě rozpočtu i termín, dokdy Vám novou koupelnu a toaletu předáme. S námi se nemusíte obávat průtahů.
  6. Provedeme a předáme rekonstrukci. Budeme Vás informovat o tom, jak rekonstrukce postupuje a co plánujeme provést v dalších dnech.

P1240926

Na jaké otázky se nás často ptáte ohledně rekonstrukce bytového jádra?

Musím mít k rekonstrukci bytového jádra stavební povolení?

Většinou naštěstí ne. Pokud opravdu rekonstruujete jen bytové jádro a neměníte nosné stěny, nemusíte stavbu ani ohlašovat, ani žádat o povolení. Pokud by se však ukázalo, že je ohlášení nebo povolení potřeba, vyřídíme papírování za Vás, nemusíte se o nic starat.

Jak dlouho bude rekonstrukce bytového jádra trvat?

Většinou rekonstrukcí zvládneme za 10 až 15 pracovních dní. Víme, že rekonstrukce je velký zásah do Vašeho života, takže neztrácíme čas.

Kolik zaplatím za rekonstrukci bytového jádra?

Rozpočet Vám rádi individuálně zpracujeme, stačí napsat nebo zavolat. V závislosti na použitých materiálech se cena může pohybovat mezi 125 až 175 tisíci korunami.

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.